ArkadasAriyorum.gen.tr Yardım Sayfası

Biz Kimiz ?
Nasıl Profil Yayınlarım ?
Profilimi, Nasıl Silebilirim, Nasıl Değiştirebilirim?
Profilim Neden Yayınlanmıyor, Yayınlanan Profilimi Nasıl Bulabilirim ?

İstediğimi Bu Sayfada Bulamadım ?

 


BİZ KİMİZ ?
ArkadasAriyorum.gen.tr 15.10.2011 tarihinde yayına giren çok hızlı bir şekilde büyüyen Türkiye'nin ilk dürüst, gerçek, seviyeli, ciddi ve en önemlisi ÜCRETSİZ arkadaşlık sitesidir,
Biz diğerleri gibi ZORUNLU ÜYELİK istemiyoruz,

BİZ diğerleri gibi GOLD ( ÜCRETLİ ) ÜYELİK istemiyoruz,

BİZ diğerleri gibi GOLD ( ÜCRETLİ ) ÜYELİĞE teşvik etmek için insanları aldatıcı SAHTE PROFİLLER yayınlamıyoruz.

Çünkü biz bu işi gönüllü ve ücretsiz yapıyoruz ücretsiz yaptığımız için SAHTE PROFİL yayınlama gereği duymuyoruz.

ArkadasAriyorum.gen.tr'daki tüm profiller tamamen GERÇEK kişilerden oluşmaktadır.

Telefon numarası bulunan BAYAN PROFİLLERİ eğer telefonları varsa sms onayı alınarak onaylanmaktadır, aksine olan profiller yayına alınmamaktadır.

 

NASIL PROFİL YAYINLAYABİLİRİM ?
ArkadasAriyorum.gen.tr'da Profil yayınlamak çok kolay ve ücretsiz sitemizin sağ üst köşesinde bulunan PROFİL YAYINLA linkine tıklamanız gerekmektedir ve açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.Lütfen profiliniz oluşturuken açıklama bölümüne kendiniz hakkında  bilgileri, okunaklı, noktalama işaretlerine uygun, düzenli ve mümkün olduğunca uzun bir anlatımla yazınız. Bu sizin profilinizin daha fazla görülmesini sağlayacaktır. Başlığa telefon numarası yazmayınız.
Bilgileri doldururken sizden Email adresi istenecek size gelecek mesajlar ArkadasAriyorum.gen.tr aracılığı ile vermiş olduğunuz Email adresine direkt olarak gelecektir, o yüzden sürekli kullandığınız Email adresinizi vermeye özen gösteriniz. ( TARAFIMIZDAN İLK GELEN MAİLİ ÖNEMLİ OLARAK İŞARETLEMEYİ UNUTMAYINIZ )

Profilinizde Email Adresiniz Gizli Tutulacak ve kimse göremeyecektir !
 Profiliniz onaylandığından itibaren ArkadasAriyorum.gen.tr sayesinde binlerce kişi sizin profilinizi görecek sizin profilinizden etkilenen kişiler Email mesaj yolu veya telefonunuzu verdiyseniz telefon aracılığı ile size ulaşacak ve aradığınız arkadaşa ArkadasAriyorum.gen.tr sayesinde kavuşacaksınız.  Sayfa Başına Dön


PROFİLİMİ, NASIL SİLEBİLİRİM, NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM ?
ArkadasAriyorum.gen.tr'da profilinizi yayınlarken onay işlemi bittikten hemen sonra kullanmış olduğunuz email adresinize tarafımızdan gelen Emailden profilinizi dilediğiniz an onaylanmadan ve onaylandıktan sonra profilinizi silme hakkına sürekli sahipsiniz. Profilinizi değiştirmek için, profilinizi sildikten sonra, tekrar profil oluşturarak editör onayını bekleyiniz.

Tarafımızdan gelen email'i yanlışlıkla sildiyseniz iletişim sayfamımızdan profil NUMARANIZI ve profilinizi yayınlarken kullanmış olduğunuz EMAİL ADRESİNİZ ile beraber bize ileterek profilinizi silme linki 3 iş günü içerinde profilinizi yayınlarken kullanmış olduğunuz EMAİL ADRESİNİZE tekrardan gönderilecektir. PROFİL NUMARASI yazılmayan mesajlar dikkate alınmaz. Bunların dışında kesinlikle profil silme işlemi yapılamamaktadır. Sayfa Başına Dön
 
PROFİLİM NEDEN YAYINLANMIYOR, YAYINLANAN PROFİLİMİ NASIL BULABİLİRİM ?
ArkadasAriyorum.gen.tr'da profil yayınlanmama sebebleri,

1- Çok kısa açıklamalı olan profiller yayına alınmamaktadır. En az 100 kelime açıklama ile profilinizi oluşturunuz. 2 gün içinde onay verilmeyen profiller için, daha uzun açıklamayla tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Hatalı ve yazım kurallarına uyulmadan yazılan profiller

2- Daha önce verilmiş aynı kişiye ait profil tespit edildiğinde. ( ArkadasAriyorum.gen.tr'da 1 kişiye ait 1 profil olabilir )

3- Argo ve cinsel içerikli kelimeler veya resimler bulunduğundan.

4- Maddi destekte bulunacağım, evli bayan arıyorum vb. sözcüklerin geçtiği profiller.

5- Şüpheli inandırıcı olmayan profiller.

6- DOLANDIRICILIK ŞİKAYETLERİNDEN DOLAYI ! Bulgaristan ve Yunanistan vb ülkelerine ait ( Bayan Profilleri ) Şikayet etmek istediğiniz profilin mutlaka PROFİL NUMARASINI bize yazınız. Aksi halde şikayetiniz işleme alınmaz.Bu tür profiller editörlerimiz tarafımızdan kesinlikle onaylanmamaktadır,

Yayınlanan profilinizi bulmak için, arama bölümüne, Başlığınızda yazdığınız kelimeleri hatasız ve eksiksiz büyükse büyük harf, küçükse küçük harf yazarak aratınız. Aynı şekilde arama bölümüne Açıklamada yazdığınız birkaç kelimeyi yazarak arama yaptığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz.

Arama sonuçlarınızda profilinizi göremiyorsanız, profiliniz onaylanmamıştır veya hatalı, eksik bir arama yapmış olabilirsiniz.

 

DOLANDIRICILIK HAKKINDA DUYURU:

 

Bazı kişiler sizi kandırmak için birçok yöntem deneyebilir. Sonunda amacına ulaştıklarında, bir daha aramayacaklardır. Hiçbir zaman para, kontor, v.s. taleplerine yanıt vermeyin ve kesinlikle göndermeyin.

Bize gelen şikayetler doğrultusunda, sizleri kandırmak için kullanılan hikayeleri, arkadasariyorum.gen.tr ekibi olarak, burada her zaman duyuracağız. Bunlardan bazıları:

 

- Annem, babam yok kimsesizim ve Türkiye’ye gelip evlenmek istiyorum,

- Beni zorla istemediğim biriyle evlendirecekler yardım et!

- Başım dertte buradan kurtulmam lazım..

- Ben bir şekilde ve senin yardımınla Türkiye’ye geleceğim. Bana yardım et ki geleyim!

-Genellikle yurtdışından aramalarda rastlanan bu gibi durumlarda, bazıları o kadar gerçekçi olurlarki telefonda ağlarlar. Bunlara bile kesinlikle güvenmeyin.

-Sizinle bir süre konuştuktan sonra, ''uçak parası gönder yanına geleyim'' mazeretiyle sizden para isterler. Kesinlikle bu durumlarda para göndermeyin.  Gönderirseniz, ''Gümrükte sorun çıktı daha para gönder''. gibi başka mazeretler öne sürerek tekrardan para isterler ve sonunda tabi ki de gelmezler.

Sizlerden ricamız böyle durumlar bize hemen bilgi veriniz. İLETİŞİM bölümünden  profil numarası ile beraber, veya profil sayfasındaki Profili Şikayet Et bölümünden mesajınızı yazarsanız 24 saat içinde ilan yayından kalkacaktır.

ArkadasAriyorum sizi telefonla aramaz! ArkadasAriyorum.gen.tr ismini kullanıp sizi arayanlara kesinlikle cevap vermeyiniz!

 

PROFİL VERİRKEN:

 Profilinizi verirken, UZUN VE DETAYLI bir anlatımla, karşı tarafı etkileyecek şekilde vermeniz sizin menfaatinize olacaktır. Kendinizi, hayatınızı, ailenizi, hayat felsefenizi, buradaki amacınızı, ileriye yönelik düşüncelerinizi, eğitiminizi, işinizi, iyi kötü anılarınızı, bulunduğunuz yerleri anlatınız. Karşı tarafı nasıl etkileyebilirim ? Karşı tarafı etkilemek için yalan dolan açıklama yapmanız sizin zararınıza olacaktır, GERÇEKTE NEYSENİZ, GERÇEĞİ BELİRTMENİZ SİZİNLE AYNI GERÇEĞİ PAYLAŞAN KARŞI CİNSİNİZ BİNLERCE PROFİL ARASINDAN, SİZİN PROFİLİNİZİ BULMASINA YARDIMCI OLACAKTIR. Hiç birşey aklınıza gelmediyse kısaca kendinizi tanıtıp güzel bir şiir veya güzel bir söz ile karşı tarafı etkileyebilirsiniz. Sayfa Başına Dön

 

İSTEDİĞİM BU SAYFADA BULAMADIM ?
Size bu sayfada yardımcı olamadıysak bizimle iletişime geçebilir, sormak istediğiniz farklı konuları İLETİŞİM sayfamızdan tarafımıza iletebilirsiniz en geç 24 saat içerisinde sorularınız, iletişim formunda yazmış olduğunuz e-mail adresine yanıtlanacaktır. Lütfen sık kullandığınız gerçek e-mail adresinizi yazınız. Gönderdiğimiz mesaj e-mail adresinizin gereksiz klasörüne düşmüş olabilir. Tüm klasörleri kontrol etmeyi unutmayınız.  Sayfa Başına Dön

 

Saygılarımızla

Arkadasariyorum.gen.tr